2018 m. vasario 7 d., trečiadienis

Ataskaita apie stresus


Gavau iš savo reabilitacinio centro anketą "Streso klausimynas" ir sugalvojau pagal ją parašyti ataskaitą apie savo patiriamus stresus. Šiuo metu pastoviai išgyvenu stresą netgi maksimalios ramybės metu tai būna nuolatinis spengimas galvoje. Galima įtarti, kad kažkas šitaip dengia mano organizmą nuo stipresnių poveikių - mano spengikas prisistatė kažkokiu auslindos balseliu. Tas spengimas būna kintantis kaip skanerio veikimas ir kelia ne menką diskomfortą.
Kiti dalykai keliantys man stresą. Tas spengimas rodo, kad esu pastoviame pažeidime ir todėl patiriu kitų, ne menkų, stresavimų. Pirmas mane kamuojantis nikis yra įvairūs triukšmai. Tikras peilis man būna kai kaimynystėje kas nors paleidžia kokį nors mechanizmą - tenka naudoti apsaugines ausines nuo skausmų. Antras poveikis yra žmonių keliamas triukšmas ir jis man, atrodo, veikia su persekiojimo manija - būna sunku išvengti transporte ar laukiant kokioje nors eilėje. Trečias poveikis gali būti aplinkinių nė nepastebėtas - iš mįslingų balsų girdėjimo - dažnai jie pasidaro įkyrūs, erzinantys ir nuobodūs, nors šiaip tai yra neįprastas, nuostabus reiškinys. Kita stresavimo apraiška būna eteris - ilgai negaliu klausytis radijo, TV po jų sekimo būna būtina atsigauti. Ir paskutinis mano stresavimo šaltinis yra skambinimas telefonu - nelygu koks skambutis, būna sunku susikaupti, padidėja pulso dažnis.
Toliau seka klausimai apie fizinius polyčius. Pulso svyravimai ir ūžesiai naktimis - stabilumas išsilaiko tk dėka jogų pratimų. Beveik nuolatinis galvos skausmas gana pakenčiamas, jei nesustiprėja nuo minėtų reiškinių. Nugaros ir kaklo skausmai beveik praėjo nuo pastovaus mankštinimosi. Ir prakaitavimas naktimis bei šalčio pojūtis beveik nebeištinka. Būna nenormalūs valios pastangų reikalaujantys apetito svyravimai anksčiau buvo stipriau. Kartais netikėtai išsividuriuoju, bet gana retai.
Kognityviniai pokyčiai. Dėl miego nestabilumo (pastoviai prižadina mįslingi balsai) dėmesio, pakrikimo, nestabilių minčių pavojus, reikia sekti poilsio režimą, kad neišsibalansuočiau.
Nuotaikos pokyčiai. Esu po pastoviu depresijos padu. Skurdžios emocijos ir jausmai. Reikia kantrybės ir susivaldymo prieš neigiamybes. Šitaip, manau, išsiugdžiau stiprią valią.
Elgesio pokyčiai. Judėjimo trajektorijos koregavimas priklausymai nuo garsų. Nedideli orientavimosi sutrikimai, nesklandi atmintis. Lėtas rašymas. Mažas darbo ir kūrybinis produktyvumas. Papildomos pastangos susikaupimui. Po artimųjų netekties polinkis į melancholiškumą.
Gebėjimą įveikti stresą vertinu 25-49 procentų ribose - vidutiniškas sunkumas.
Kaip įveikiu stresą?
Savo elgesį vertinu kaip perdėtai atsargų, baimingą. Privengiu atsitiktinio bendravimo, bet pastoviose santykiuose pajuntu stabilumą.
Vis gi kartais prireikia dėti papildomas pastangas pokalbio metu, būnu pasyvus. Pastovūs stabilizuojantys vaistai neblogai padeda. Stengiuosi nekelti kitiems bereikalingų problemų, būnu atsakingas.
Pastovi jogos pratimų ir poilsio režimo vaga leidžia išlikti nepakrikusiam nemenkame agresyvių faktorių diapazone ir mėginti siekti sveikimo.
Kaip mane veritnti tai paskaičius? Ištrūkęs iš po šio pado būčiau intelektualas. Protingumo koeficientą vieną kartą užpildiau 166 - sako tai labai aukštas rezultatas. Bet jis pas mane per daug dinamiškai kinta, kad vertinti rimtai. Tad kasdienoje tesu vidutiniokas su trūkumais.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą